Možná reakcia na prepustenie britských vojakov

Autor: Vladimír Gábor | 5.4.2007 o 23:45 | Karma článku: 6,45 | Prečítané:  2187x

Prepustenie britských vojakov zo zajatia v Iráne je potešujúce. O čo viac mi však "imponovala" reakcia iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda, ktorý sa vyjadril priam humánne, až by som povedal že kresťansky: "Pri príležitosti narodenín veľkého proroka (Mohameda)... a príležitosti odchodu Krista oznamujem, že vláda islamskej republiky a iránsky ľud, so všetkou mocou a plným právom postaviť vojakov pred súd, týmto pätnástim odpustil..." (Zajatí britskí námorníci sú doma, SME, 5.4.2007)

Ja na mieste Tonyho Blaira by som reagoval asi takto:

S veľkým obdivom príjmame toto veľkorysé, dalo by sa povedať priam kresťanské, gesto Iránskeho štátu. Je dôkazom, že Irán nie je fanatickou a netolerantnou spoločnosťou, ale že je humánnou a po láske k blížnemu bažiacou krajinou bez ohľadu na jeho náboženské a politické názory. Osvietená myseľ Mahmúda Ahmadínedžáda sa zdá byť prvou lastovičkou slobody, odpustenia a tolerancie medzi náboženskými fanatikmi niektorých moslimských extrémistických skupín na Blízkom Východe.

Chcem vyjadriť všestranú podporu Iránskemu prezidentovi v ďalšom, logicky následnom kroku ukončenia obohacovania uránu pre vlastný jadrový programu, ktorý by nedopatrením mohol poškvrniť dnes už takmer čistú, ba priam posvätnú povesť Iránu. A tiež chcem vyjadriť istotu, že všetky tie zloprajné správy o porušovaní ľudských práv, tvrdom uplatňovaní šarije, ponižovaní žien a prenasledovanie opozičných názorov sú zaiste len nedorozumením a nepochopením slobodnej, spravodlivej a humánnej iránskej moslimskej kultúry.

Na znak dobrej vôle, a pri príležitosti najväčšieho kresťanského sviatku, posielam Iránskemu prezidentovi drevený kríž s ukrižovaným Kristom, ktorý má symbolizovať opätovanie pokory a odpustenia. To sú veci, po ktorých dnes všetci, spoločne s Mahmúdom a Iránskym ľudom túžime."


Škoda, že tá Ahmadínedžádova reakcia je len nechutené divadlo a moja/Tonyho reakcia len fikcia. Svet by mohol byť taký krásny...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.

DOMOV

Dobré ráno: Fico s Kaliňákom sa vysmiali protestom aj prezidentovi

Saková je Kaliňákov, teda náš človek.

KOMENTÁRE

Saková je ďalší výkrik zúfalstva

Čím skôr však bude Saková vo funkcii, tým skôr bude môcť vláda žať politické plody svojho rozhodnutia.


Už ste čítali?