Letargia z koalície

Autor: Vladimír Gábor | 4.2.2009 o 6:55 | Karma článku: 8,56 | Prečítané:  1821x

Kým na začiatku Rôbert Fico ešte aspoň skúšal reagovať na rôzne prejavy klientelizmu (odvolanie ministra Jureňu), dnes už je, zdá sa, v stave, kedy na všetko rezignoval. Pravdepodobne si uvedomil, že by aj tak musel odvolávať niekoho každý mesiac, pretože pri pánovi Slotovi a Mečiarovi a najmä firmách, ktoré za nimi stoja, sa nejedná individuálne zlyhanie, ale o úplne bežný spôsob ich fungovania v politike.

A tak už pri všetkých ostatných donebavolajúcich klientelistických a pololegálnych aférach (nástenkový tender, predražené zmluvy, milióny v igelitkách) len mykne plecom, alebo mávne rukou, a opakuje mantru o smiešnych médiách a novinárskych hyenách.

To sa mu ľahko žije, keď hrá hru celkom sám, lebo všetkých potenciálnych oponentov už vopred diskvalifikoval.

Novinárom neverí apriori a jeho koaliční partneri, kvôli tomu, aby sa udržali vo vláde, poprú aj vlastný nos medzi očami. Eurofondy nepustia, ako napísal voľakto v diskusiách, aj keď je vlastne jedno odkiaľ tie peniaze sú, hlavne že ich je veľa a dajú sa legálne preliať spriazneným firmám pred zrakom bezzubých médií a tupých voličov.

Keď ide o akési kupovanie poslancov opozíciou pred pár rokmi, Fico je prvý, kto na nich vykrikuje. Keď ide o klientelizmus v jeho vláde s jeho koaličnými partnermi, kým sa nepreukáže, že bol porušený zákon, všetko je v naprostom poriadku. Aké nesymetrické a úbohé.

"Ubezpečujem vás, páni kolegovia z novín, že traja ľudia, ktorí stoja pred vami, majú dosť rozumu, aby nenaleteli na rôzne pokusy, ktoré sa objavujú každodenne v médiách,"

To nám je všetkým jasné. Voličské preferencie sú stále neznesiteľne vysoké, a nepustia. Aj keby hromy padali a uliali ste aj sto miliárd, kým stojí za vami volič, my ostatní sa môžeme dať akurát tak vypchať. Taká je demokracia. A pritom to nebolo ani také ťažké - stačilo otriasť dôverou ľudí voči médiám a novinárom.

Z pohľadu premiéra to naozaj tak vyzerá, a ešte veľmi dlho bude vyzerať (kým vydrží podpora voličov), že je všetko v úplnom poriadku, lebo s Janom a Vladom sa nakoniec predsa vždy dá dohodnúť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Dostali ste vyšší účet za teplo? Na svedomí to môže mať váš sused

Príčin nedoplatkov v ročnom vyúčtovaní nákladov za byt môže byť veľa – chyba pri počítaní aj zlá batéria.

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd rozhodoval viac ako osem hodín.


Už ste čítali?