Máš na motorku? Tak čuš!

Autor: Vladimír Gábor | 17.7.2008 o 9:35 | Karma článku: 9,81 | Prečítané:  2695x

Reakcia ministra Počiatka na protest motorkárov proti vysokým cenám benzínu, resp. za zníženie spotrebnej dane je smiešna. Vraj motorkári vlastne nemajú právo protestovať, lebo sa vozia na drahých motorkách.

Kto má potom právo sťažovať sa na ceny benzínu? Len ľudia, ktorí jazdia na ojazdených autách v hodnote do 50 000,- Sk? Sú už dostatočne chudobní na to, aby sa mohli sťažovať a aby im vláda načúvala? Má vôbec niekto, kto má to šťastie že si mohol kúpiť aspoň novučičké tristotisícové auto najnižšej triedy, právo povedať niečo k cene benzínu? Alebo musí prísť o všetko - auto, dom, prácu a zostať na ulici, aby ho vláda začala brať vážne?

Začínam vládu podozrievať, že má nejaké interné tabuľky, podľa ktorých sa rozhoduje, koho názory do úvahy berie a koho nie. Skupiny ľudí sú tam možno odstupňované podľa príjmu a vláda vytvára len takú legislatívu, ktorá pôsobí v prospech najmenej zarábajúcich. Argumenty nie sú vôbec dôležité. Trpíš dostatočne? Tak máš aj pravdu a my sa o teba postaráme.

Jednou z častých logických chýb je posudzovanie argumentu podľa toho, kto ho hovorí a nie čo hovorí. Akoby "dva plus dva" z úst chudobného boli lepšie "štyri" než tie isté "štyri" z úst bohatého.

Pričom opäť ide len o odvedenie pozornosti od podstaty veci, ako to nakoniec pri chýbajúcich argumentoch robí (nielen) táto vláda vždy. Róbert Fico už nemá ani najmenšie morálne právo vyčítať Mikulášovi Dzurindovi jeho predvolebný sľub o dvojnásobných platoch. Sám svojou slepotou voči vlastným návrhom na zníženie spotrebnej dane keď ešte nebol predsedom vlády ukázal, že je z rovnakého cesta.

Vláda však ukazuje niečo ešte horšie. Je vládou chudobných, sociálne odkázaných a závislých na štáte. A z dlhodobého hľadiska robí všetko preto, aby túto skupinu obyvateľstva rozširovala, pretože neberie do úvahy názory tých, ktorí v nej nie sú.

Ak sa z nej niekomu náhodou podarí prepracovať medzi úspešných a bohatých do strednej vrstvy, mal by rýchlo pochopiť, že ak sa chce v nej chce udržať, mal by svoje volebné preferencie prehodnotiť.

Hlavne si nekupujte drahé motorky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.


Už ste čítali?